سونی هندی‌کم 4K خود را با بزرگنمایی 20 برابر معرفی کرد
کمپانی Ricoh دوربین 360 درجه جدید Theta S را در ایفا معرفی کرد
بررسی اسپیکر Z623 لاجیتک
اینتل تا سال ۲۰۱۹ حافظه‌ SSD با ظرفیت ۱۰۰ ترابایت روانه ...

2016؛ یك سوم اطلاعات شخصی روی كلاود

موسسه تحقیقاتی گارتنر طی گزارشی اعلام كرد كه تا سال 2016 یك سوم اطلاعات شخصی كاربران اینترنت روی سرویس‌های كلاود ذخیره خواهد شد.
در این گزارش آمده است در حال حاضر فقط 7 درصد كل اطلاعات شخصی كاربران روی سرویس‌های كلاود است، اما طی سال‌های آینده غالب اطلاعات كاربران با دستگاه‌هایی مانند اسمارت‌فون، تبلت، دوربین دیجیتال، پخش‌كننده‌های همراه و نوت‌بوك‌ها تولید و استفاده خواهد شد كه این دستگاه‌ها نیز به اینترنت و سرویس‌های كلاود متصل هستند.
بنابراین ساده‌ترین روش برای كاربران این است كه اطلاعات با حجم زیاد را روی سرورهای متصل به اینترنت ذخیره كنند تا هر زمان که نیاز داشتند، بتوانند به راحتی از آن‌ها استفاده كنند. یك مزیت سرویس‌های كلاود، آپلود خودكار اطلاعات بدون نیاز به دخالت كاربر است. گارتنر حجم ذخیره شده اطلاعات شخصی روی سرویس‌های كلاود را تا ماه ژوئن، 329  اگزابایت تخمین زده است و پیش‌بینی می‌كند در سال 2016 این حجم از اطلاعات به 4,1 زتابایت برسد.

هر زتابایت نزدیك به یك تریلیون گیگابایت است. در این گزارش آمده است كه سرویس‌های كلاود و شركت‌های ارائه‌دهنده این سرویس‌ها باید با شبكه‌های اجتماعی و سایت‌های پر‌طرفدار بیشتر هماهنگ شوند و همكاری كنند زیرا كاربران، آلبوم‌های شخصی و بسیاری از كلیپ‌های خود را در این‌گونه سایت‌ها آپلود می‌كنند. شالینی ورما   یكی از تحلیل‌گران ارشد گارتنر در این‌باره می‌گوید:
Cloud Storageدر سال‌های آینده یك سرویس ضروری برای كاربران شخصی خواهد بود. عادت به ذخیره اطلاعات شخصی روی كلاود به صورت مستقیم، تنها راهكار مقابله با حجم انبوه اطلاعات تولیدی توسط كاربران است. ذخیره‌سازی فقط بخشی از كلاود است و سینک كردن اطلاعات و هماهنگی بیشتر میان سرویس‌های مختلف در كنار ارائه ابزارهایی برای ذخیره‌سازی اطلاعات كاربران به طور خودكار، راهبردی جدید است كه شركت‌های بزرگ باید در پیش بگیرند