سونی هندی‌کم 4K خود را با بزرگنمایی 20 برابر معرفی کرد
کمپانی Ricoh دوربین 360 درجه جدید Theta S را در ایفا معرفی کرد
بررسی اسپیکر Z623 لاجیتک
اینتل تا سال ۲۰۱۹ حافظه‌ SSD با ظرفیت ۱۰۰ ترابایت روانه ...

قرقی رکوردشکن قسمت دوم


نصب و پنل مدیریتی
پنل مدیریتی روترهای بی‌سیم ایسوس از دیرباز مبتنی بر پنل اوپن‌سورس WRT بوده است و به رابط‌های كاربری گرافیكی معروف بودند. این شركت روی محصول جدید خود از نسخه جدیدتری از ASUSWRT  پرده‌برداری كرده است كه نسبت به نسخه‌های قبلی كاربرپسندتر به نظر می‌رسد و به‌خصوص برای محصولاتی با دو شبكه بی‌سیم فعال همزمان مناسب است. همان‌طور كه در شكل 4 مشخص است، در پخش سمت چپ این پنل امكانات اصلی و مرسوم پنل‌های تحت وب فهرست شده‌اند و در سمت راست وضعیت شبكه‌های بی‌سیم و وضعیت اینترنت قابل ردگیری است.

قرقی رکوردشکن قسمت دوم

شكل 4: پنل مدیریتی روتر بی‌سیم Asus RT-AC87U؛ بسیار مجهز و كاربرپسند است.

 

بخش اصلی و مركزی پنل نیز به صورت گرافیكی وضعیت اتصال دستگاه‌های مختلف به شبكه و روتر و همچنین وضعیت درگاه‌های USB را نشان می‌دهد. اگر یك هارددیسك اكسترنال یا حافظه فلش به درگاه‌های روتر متصل شود، پس از چند ثانیه شناسایی شده و با كلیك روی آن می‌توان تنظیمات مربوط به مدیاسرور، اشتراك‌گذاری اطلاعات روی شبكه، iTunes، DLNA، FTP Server و غیره را انجام داد (شكل 5).

 

قرقی رکوردشکن قسمت دوم

 

شكل 5: درگاه‌های USB روتر را می‌توان از طریق پنل تحت وب مدیریت كرد.

 

همچنین، این پنل مجهز به یك ویزارد نصب سریع اینترنت (Quick Internet Setup ) است كه به‌طور اختصاصی برای این روتر طراحی شده است. كاربران می‌توانند بدون طی كردن مراحل QIS از آن خارج شوند، ولی حداقل باید SSID و رمز عبور شبكه‌های بی‌سیم را وارد كنند. یكی از بخش‌های مهم دیگر پنل روتر RT-AC87U، ابزار AiProtection است (شكل 6).

قرقی رکوردشکن قسمت دوم

شكل 6: قابلیت AiProtection با همكاری شركت ترندمایكرو