سونی هندی‌کم 4K خود را با بزرگنمایی 20 برابر معرفی کرد
کمپانی Ricoh دوربین 360 درجه جدید Theta S را در ایفا معرفی کرد
بررسی اسپیکر Z623 لاجیتک
اینتل تا سال ۲۰۱۹ حافظه‌ SSD با ظرفیت ۱۰۰ ترابایت روانه ...

فوق‌سريع‌ها از راه رسيدند (بخش پاياني)

Asus PCE-66 و Asus USB-AC53
شرکت ايسوس پيش از اين روتر جديد خود با استاندارد 802.11ac را معرفي کرده بود و در نمايشگاه CES 2013 کارت‌هاي شبکه PCI و USB مبتني بر اين استاندارد جديد را رونمايي کرد. جاي خالي محصولات جانبي استاندارد جديد مانند همين کارت‌هاي شبکه در بازار بسيار خالي است. اين کارت‌ها از دو باند فرکانسي موجود شبکه‌هاي واي‌فاي پشتيباني مي‌کنند و سرعت‌هاي 867 و 450 مگابيتي روي هر دو فرکانس را دارند. هر دو مدل مي‌توانند از سه آنتن خارجي مجزا قابل جداشدني بهره ببرند و با استانداردهاي قبلي سازگاري دارند.

فوق‌سريع‌ها از راه رسيدند (بخش پاياني)


اين شرکت که با تراشه‌هاي واي‌فاي خود معروف است، به خاطر تراشه جديد QAC2300 خود جايزه طراحي و نوآوري نمايشگاه CES 2013 را از آن خود کرد. اين تراشه يک ويژگي بسيار مهم دارد که باعث مي‌شود اطلاعات ويديويي با کمترين تاخير در ارسال و دريافت روي شبکه‌هاي بي‌سيم منتقل شوند. اين تراشه که اولين در نوع خود براي پشتيباني از سرعت‌هاي گيگابيتي روي شبکه‌هاي واي‌فاي است از MIMO 4×4 استفاده مي‌کند و مي‌تواند از چهار آنتن و در نتيجه چهار کانال مستقل براي دریافت/ارسال همزمان اطلاعات استفاده کند.

 

Amped Wireless ACA1
يکي ديگر از محصولات جالب و جديد خانواده 802.11ac در نمايشگاه CES 2013 متعلق به شرکت Amped Wireless است. اين کارت شبکه USB3.0 از دو فرکانس کاري پشتيباني مي‌کند و با داشتن دو آنتن خارجي پرقدرت مي‌تواند برد پوششي بسيار وسيعي را براي شبکه ايجاد کند. خود شرکت عنوان کرده است که اين محصول مي‌تواند تا صد متر را پوشش بدهد. کاربرد ديگر اين محصول براي تقويت شبکه‌هاي بي‌سيم است. در اين کارت شبکه چهار آمپلي‌فاير استفاده شده است که مي‌تواند شبکه بي‌سيم را توسعه بدهد.

TP-Link TL-WDR7500
عضو جديد بعدي خانواده AC1750 متعلق به شرکت تي‌پي لينک است. مشخصات اين محصول نيز کم و بيش همانند نمونه‌هاي قبلي است و از سرعت 1.7 گيگابيتي و درگاه‌هاي شبکه اترنت گيگابيتي و پورت‌هاي USB3.0 بهره می‌برد؛ اما ظاهر و طراحي آن با محصولات قبلي اين شرکت متفاوت است و طرفداران اين برند را سر ذوق مي‌آورد. اين شرکت بيان داشته که در نيمه دوم سال اين روتر دوبانده روانه بازار مي‌شود.

فوق‌سريع‌ها از راه رسيدند (بخش پاياني)

elkin F9K1118
شرکت بلکين دو روتر بي‌سيم را با استاندارد 802.11ac در نمايشگاه CES 2013 معرفي کرد و جالب اينکه براي آن‌ها نام‌خانوادگي AC1800 را به جاي AC1750 انتخاب کرده است. روتر اول F9K1118 است که از درگاه‌هاي شبکه اترنت گيگابيتي و درگاه‌هاي USB3.0 بهره مي‌برد و سرعت آن روي فرکانس 5 گيگاهرتز برابر 1.3 گيگابيت است. روتر بعدي F9K1116 است که در درگاه‌هاي USB و سرعت انتقال اطلاعات روي فرکانس 5 گيگاهرتز با نمونه قبلي تفاوت دارد (حداکثر سرعت برابر 433 مگابيت است)؛ البته اين شرکت اولين کارت شبکه USB خود با استاندارد 802.11ac را نيز رونمايي کرد

فوق‌سريع‌ها از راه رسيدند (بخش پاياني)

 

TERENDnet TEW-805UB
اين شرکت سازنده تجهيزات شبکه نيز کارت شبکه جديد خود را با استاندارد جديد معرفي کرد. ظاهر اين محصول مانند نمونه‌هاي قبلي است و تغيير چنداني نکرده است؛ اما از درگاه USB3.0 استفاده مي‌کند و روي فرکانس 5 گيگاهرتز از حداکثر سرعت 867 مگابيت بر ثانيه پشتيباني مي‌کند. روي فرکانس 2.4 گيگاهرتز و استاندارد 802.11n نيز حداکثر سرعتش 300 مگابيت بر ثانيه است.

فوق‌سريع‌ها از راه رسيدند (بخش پاياني)