سونی هندی‌کم 4K خود را با بزرگنمایی 20 برابر معرفی کرد
کمپانی Ricoh دوربین 360 درجه جدید Theta S را در ایفا معرفی کرد
بررسی اسپیکر Z623 لاجیتک
اینتل تا سال ۲۰۱۹ حافظه‌ SSD با ظرفیت ۱۰۰ ترابایت روانه ...

شناخت بیشتر از تین کلاینت

تین کلاینت به کامپیوتری همراه با نرم افزاری اطلاق می شود که جهت انجام بسیاری از کارهای خود به شدت وابسته به یک کامپیوتر دیگر است، به عبارت دیگر قسمتی از یک شبکه است که در آن نرم افزار کامپیوتر به عنوان رابط عمل می کند در حالی که سرور تمام کارهای واقعی را انجام می دهد. تین کلاینت به عنوان یک کامپیوتر به تنهائی و یا به عنوان قسمتی از یک شبکه بزرگتر می باشد. مثلا در یک شرکت یا مدرسه تین کلاینت شامل اطلاعات کافی جهت راه اندازی و برقراری ارتباط با سرور شبکه است و سرور سایر توان محاسباتی را فراهم می کند.

تین کلاینت تمام اطلاعات و امکاناتی را که در یک بخش از نرم افزار موجود روی سرور است می بیند و به آنها دسترسی دارد. اما در پشت پرده برنامه ای دیگر در سرور فعال است که تمامی کارها را انجام می دهد. دلایلی که ممکن است افراد تین کلاینت را به کار گیرند شامل :

کاهش هزینه (قیمت پائین و مصرف برق کم با توجه به حذف یارانه ها) سهولت در نگهداری و کاربرد و همچنین امنیت آن است. تین کلاینت خیلی ساده تر از یک کامپیوتر کامل و هزینه تهیه آن برای افرادی که عمدتا کار مشابهی انجام می دهند پائین تر است.  زیرا تین کلاینت ها نسبتا ساده هستند و تعمیر و نگهداری آن ساده تر می باشد. تین کلاینت ها از اجزاء کمتری نسبت به یک کامپیوتر استاندارد تشکیل شده اند و اجزاء کمتری به معناء اشتباه و خرابی کمتر است. افرادی که شناخت کافی از کامپیوتر ندارند با تین کلاینت بسیار راحت تر از کامپیوترهای استاندارد با برنامه های نرم افزاری ارتباط برقرار می کنند. تین کلاینت ها با خصوصیات و کارهای کمتر دامنه یادگیری افراد را کوتاه و آسان می کنند و با محدود کردن دسترسی کاربران به برنامه های نفوذ گر و مخل امنیت شبکه زمینه افزایش امنیت شبکه را فراهم می سازد. گرچه یک تین کلاینت ابزارهای مناسب هر کاری را در اختیار ندارند، اما کاربردهای ارزشمند بسیاری دارند. اگر یک کاربر تنها محدود به اجراء وظایف مشخص و تعریف شده ای باشد و به تمام ویژگیهای یک کامپیوتر با برنامه استاندارد نیازی نداشته باشد تین کلاینت گزینه مفید و مناسبی خواهد بود .