سونی هندی‌کم 4K خود را با بزرگنمایی 20 برابر معرفی کرد
کمپانی Ricoh دوربین 360 درجه جدید Theta S را در ایفا معرفی کرد
بررسی اسپیکر Z623 لاجیتک
اینتل تا سال ۲۰۱۹ حافظه‌ SSD با ظرفیت ۱۰۰ ترابایت روانه ...

سوئیچ اترنت سیلیكونی SDN

شركت برودكام نخستین سوئیچ اترنت سیلیكونی بهبودیافته برای مراكز داده در مقیاس كلاود و SDN را معرفی كرد.

 

این شركت با معرفی چیپ‌ست StrataXGS Tomahawk  قرار است به‌طور گسترده محصولات سری StrataXGS Trident و StrataDNX را تولید كند. این چیپ‌ست پاسخ‌گوی سوئیچ‌هایی تا ظرفیت 3.2 ترابیت بر ثانیه است و حداكثر از 32 درگاه 100G پشتیبانی می‌كند. روی این چیپ‌ست تك‌هسته‌ای یك موتور بهبود SDN نیز سوار شده است.

 

برودكام می‌گوید سوئیچ‌های مبتنی بر این چیپ‌ست مجهز به تمام ویژگی‌های اینتركانكشن‌های 25 گیگابیت بر ثانیه هستند و می‌توانند سرعت‌های 25 گیگابیت تا 50 گیگابیت روی شبكه‌های اترنت را فراهم کنند. برودكام یكی از شركت‌های عضو كنسرسیوم GEthernet 25G است و تلاش می‌كند سرعت‌های 25 و 50 گیگابیت روی شبكه‌های اترنت را استانداردسازی و محصولات سازگار با این استاندارد را تولید كند.

 

با توسعه سوئیچ‌های مبتنی بر چیپ‌ست Tomahawk، مراكز داده می‌توانند تجهیزات و سرعت 10G را به صورت بالا‌نشین رک استفاده كرده و سرعت‌های 40G را در سطح یا تجهیزات انتهایی به كار گیرند. اینتركانكشن‌های این مراكز داده نیز می‌توانند مبتنی بر سرعت‌های 100G باشند. این مزایا كمك می‌كنند بار كاری تجهیزات ذخیره‌سازی/ سرور را به صورت توزیعی گسترش دهیم، بدون این‌كه به افزایش مساحت و محیط شبكه نیاز داشته باشیم.

 

همچنین، به گفته برودكام، كانكشن‌های سرور به سوئیچ را هم می‌توان به 40G ارتقا داد. چیپ‌ست Tomahawk روی SDN از استانداردها و پروتكل‌هایOpenFlow 1.3، VXLAN، NVGRE، MPLS، Shortest Path Bridging و محصولات مجازی‌سازی موجود پشتیبانی و استفاده می‌كند.