سونی هندی‌کم 4K خود را با بزرگنمایی 20 برابر معرفی کرد
کمپانی Ricoh دوربین 360 درجه جدید Theta S را در ایفا معرفی کرد
بررسی اسپیکر Z623 لاجیتک
اینتل تا سال ۲۰۱۹ حافظه‌ SSD با ظرفیت ۱۰۰ ترابایت روانه ...

ریست کردن تنظیمات مودم

این اختیار را دارید که هر زمان که خواستید، تنظیمات مودم و روتر خود را ریست کرده و آن‌ها را به حالت کارخانه تغییر دهید. رمز عبور مودم نیز از این قاعده مستثنی نیست و در اکثر مواقع، این گزینه می‌تواند مشکل شما را حل کند. فقط باید توجه داشته باشید که همه تنظیمات اعمال شده از بین خواهند رفت ازجمله رمزهای عبور مودم - روتر، تنظیمات اینترنت، تنظیمات وای فای و ... . ریست کردن مودم معمولاً مشکلات آن را که ناشی از تنظیمات غیر صحیح است را برطرف می‌کند.

به هر حال، برای ریست کردن مودم خود، دکمه کوچک پشت مودم یا روتر خود (که کوچک تر از کلید روشن - خاموش کردن است) را به مدت ۱۰ تا ۳۰ ثانیه با استفاده از وسیله‌ای مثل نوک یک خودکار نگه دارید. پس از آن، تنظیمات مودم روتر شما ریست شده و باید از اول پیکربندی شود.

چند نکته:

    حتماً آدرس گیت وی را با توجه به کارت شبکه خود یادداشت کنید و تنظیمات آن را تغییر دهید. مثلاً برای شبکه سیمی اترنت موردی که ذکر شد که با کارت شبکه ویرلسی تفاوت دارد.
    برای مشاهده آدرس‌های گیت وی پیشفرض رایج می‌توانید به این لینک بروید.
    پس از انجام کلیه مراحل یک بار دیگر گیت وی را پینگ کنید.
    ممکن است مشکل از خود مودم یا روتر یا سفت افزار (Firmware) آن نیز باشد.

 

دوستان عزیز لطفاً درصورتی که با استفاده از این پست مشکل شما رفع شد یا موارد بهتر و بیشتری برای بررسی و اشکال یابی دارید یا با استفاده از سایر روش‌ها این مشکل را برطرف کرده اید، از ذکر کردن آن دریغ نکنید.