سونی هندی‌کم 4K خود را با بزرگنمایی 20 برابر معرفی کرد
کمپانی Ricoh دوربین 360 درجه جدید Theta S را در ایفا معرفی کرد
بررسی اسپیکر Z623 لاجیتک
اینتل تا سال ۲۰۱۹ حافظه‌ SSD با ظرفیت ۱۰۰ ترابایت روانه ...

رونمایی اينتل از تراشه‌ Broadwell-U

اينتل نسل پنجم پردازنده‌های خانواده Core خود موسوم به Broadwell-U را رونمایی کرد. اين عضو جديد جايگزين تراشه پيشين آيوی‌بريج و مکمل تراشه‌های سری Core M به‌شمار می‌آيد که با تمرکز بر بازار موبایل ساخته شده‌اند.

با اين‌که اندازه دای پردازنده‌های جديد 37 درصد کوچک‌تر از هم‌خانواده پيشين خود است اما شمار ترانزيستورهای آن 35 درصد افزايش يافته‌است. نتيجه آزمون‌های بنچمارک نشان می‌دهد که کارایی اين تراشه در حيطه بازده، تا 4 درصد، در تبديل ويدئو 50 درصد، در گرافيک سه‌بعدی تا 22 درصد سريع‌تر و دوام باتری آن تا 90 دقيقه بيش از نسخه پيشين است.

رونمایی اينتل از تراشه‌ Broadwell-U

 

باتوجه به سربرآوردن فناوری 4K و نيز انتشار نسخه 12 مجموعه واسط‌های برنامه‌نويسی دايرکت‌اکس مايکروسافت، بازی‌دوستان از جمله کسانی خواهندبود که از تراشه‌های جديد اينتل بهره بيشتری خواهندبرد. اينتل همچنين انتظار دارد که شرکای تجاری‌اش فناوری‌های ديگری را نيز با Broadwell-U سازگار کنند. از آن جمله می‌توان به RealSense، دستيار Voice، Wireless Gigabit Docking و گذرواژه‌های بيومتريک اشاره‌کرد.

فروش محصولات مبتنی بر پردازنده‌های جديد اينتل آغاز شده‌است و به‌نظر می‌رسد لپ‌تاپ‌های پيشرفته‌ای مانند Thinkpad X1 Carbon از زمره نخستين‌ها باشند.