سونی هندی‌کم 4K خود را با بزرگنمایی 20 برابر معرفی کرد
کمپانی Ricoh دوربین 360 درجه جدید Theta S را در ایفا معرفی کرد
بررسی اسپیکر Z623 لاجیتک
اینتل تا سال ۲۰۱۹ حافظه‌ SSD با ظرفیت ۱۰۰ ترابایت روانه ...

آنچه OTT می‌تواند از اپراتورهای بزرگ بیاموزد

در طول چند سال گذشته، برنامه‌های کاربردی ارسال پیامک و تماس صوتی روگذر (OTT) جذابیت خاصی کسب کرده‌اند، آنچنان که اشتون کاتچر (Ashton Kutcher) هالیوودی هم به جامعه اپراتورهای مخابراتی هشدار می‌دهد که آن‌ها در حال از دست دادن تجارت‌شان به مدل نامتمرکزی از بازیگران OTT هستند که تجربه بهتر و ارزان‌تری را به کاربران عرضه می‌کنند.

این راهنمایی حکیمانه‌ از سوی فردی می‌آید که به خوبی شرایط بیان آن را دارد. چرا که کاتچر پیش‌زمینه‌ گسترده و موفقی در سرمایه‌گذاری با تمرکز بر فناوری‌های خیلی جدید مثل Dwolla، milk، Airbnb و غیره دارد.

اما بگذارید یک قدم به عقب برداریم. آیا شرکت‌های مخابراتی مرسوم واقعا این قدر از زمانه عقب افتاده‌‌اند؟ آیا تامین‌کنندگان OTT واقعا این چنین جلو افتاده‌اند؟ واقعیت جایی در میانه‌ این دو نهفته است. متخصصین صنعت به شرکت‌های مخابراتی مرسوم پیشنهاد می‌کنند که از OTT بیاموزند و برای این حرف‌شان فهرستی از انتقادها را لیست می‌کنند. اما این سکه روی دیگری هم دارد.

واقعیت این است که با وجود گرد و خاکی که استارت‌آپ‌های جدید OTT به پا کرده‌اند، چیزهای بسیاری هست که آنها می‌تواند از اپراتورهای مخابراتی یاد بگیرند؛ کارهایی که تامین‌کنندگان مخابراتی انجام داده‌اند تا یکی از پایدارترین و مستحکم‌تریم صنایع در دنیا باشند. به گزارش وسنا (وب‌سایت خبری تخصصی خدمات ارزش افزوده)، برخی از این درس‌ها عبارتند از:

دیوارهای سد راه قابلیت همکاری را بشکنید. مخابرات همه‌جاحاضر به قابلیت همکاری وابسته است. خود قابلیت همکاری به استانداردهایی وابسته است. تعیین استانداردها نیازمند این است که رقیب‌ها دور هم جمع شوند و بر سر این که با هم چه طور کار کنند به توافق برسند. اگر اپ شما به کاربران تنها اجازه ارتباط با افرادی را می‌دهد که دقیقا بر همین بستر قرار دارند، فرصت شما برای رشد وقتی به انتهای دیوار باغ‌تان می‌رسید تمام می‌شود. برای آن‌که همه‌جاحاضر باشید، لازم است OTT درگاهی را ایجاد کند که کاربران از طریق آن با دنیای بیرون تعامل کنند. شماره تلفن یکی از با ارزش‌ترین چیزهایی است که یک نفر دارد. اپی ارائه ندهید که لازم باشد کاربران شماره تلفن خود را عوض کنند یا شماره جدیدی بگیرند. راهی را پیدا کنید که به آن‌ها اجازه دهد از اپ شما استفاده کنند و شماره خودشان را نگه دارند. تماس رایگان با شماره‌های اضطراری مهم‌ترین خدمتی است که شما در حال حاضر عرضه نمی‌کنید. تا وقتی که تامین‌کنندگان OTT مسئولیت تماس‌های اضطراری (۱۱۰ پلیس، ۱۱۵ اورژانس، ۱۲۵ آتش‌نشانی و …) خود را بپذیند، مصرف کنندگان چاره دیگری ندارند جز اینکه یک خط زمینی یا تلفن بی‌سیم داشته باشند. به ارزش خدمات خود و اینکه آدم‌ها برای آن پول خواهند داد، اطمینان داشته باشید. تامین‌کنندگان مرسوم مخابراتی کارها را رایگان انجام نمی‌دهند و به سرعت هم آموختند که خدمات اضافی که ارزش به همراه دارند درآمدزا نیز هستند. قبل از این که پیش‌فرض خود را بر مدلی مبتنی بر خدمات رایگان قرار دهید، به ارزشی که کارتان به همراه دارد خوب فکر کنید و از این‌که متناسب با آن هزینه مطالبه کنید نترسید.

هر درس به ساختار داخلی چابکی احتیاج دارد که با ظهور مقررات جدید قادر به درون نگری و تغییر باشد. اما این تنها اول راه است. OTTها اگر می‌خواهند این بازار شلوغ را به هم بزنند، لازم است به قابلیت اطمینان شبکه و کیفیت خدمات اپراتورها و دسترس‌پذیری دستگاه‌ها – ویژگی‌هایی که به سادگی قابل تقلید نیستند – واکنش نشان دهند.